EXPEDICE 30: Keňa – Uganda – Rwanda – Tanzánie – Keňa

Termín: listopad – únor
Délka pobytu: 30dní/29nocí
Ubytování: terénní expediční vozidlo + lodge
Přílet: Nairobi
Odlet: Nairobi

Cena: 129.000,-

Cena zahrnuje:
veškeré transfery, 26x ubytování expediční vozidlo, 3x ubytování lodge, vstupy do národních parků včetně permitu na horské gorily, celodenní stravu a pitnou vodu.

Cena nezahrnuje:
mezinárodní letenky, víza.

Tento okruh je naším typickým produktem, jde o samotnou podstatu našich aktivit a služeb, tedy skutečnou expedici, kdy itinerář je spíše návodem k použití a my budeme společně hledat sjízdné cesty a zajímavé nocování.V žádném případě se nejedná o cestu nepřipravenou, jen vám chceme dopřát esenci dobrodružství a emocí. Afriku zažijete takovou, jaká skutečně je. Někdy obtížná, neuvěřitelná, plná vůní a osudů. Z bezprostřední blízkosti budete mít možnost pozorovat horské gorily v pohoří Virunga, nebo projíždět nedozírnými pláněmi v tanzanijkém Serengeti, či Keňské Masai Maře.

V průběhu měsíčního putování ochutnáme čtyři země východní Afriky a uvidíme to nejlepší, co nabízejí. Nocovat budeme převážně v kempech a vlastních stanech, ale zařazeny máme i exkluzivní lodge.

Z Nairobi se vydáme do posledního deštného pralesa v Keni, np Kakamega Forest, kde také přenocujeme. Ráno vyrážíme k hranici s Ugandou, k přechodu Malaba, nebo Busia, dle situace a dále přes Jinju a Kampalu k jezeru Mburo. Dva dny strávíme v parku Queen Elisabeth a pokusíme se najít legendární stromové lvy v Ishasa. Pokračujeme na jih do národního parku Bwindy v pohoří Virunga. Tady nás čeká fascinující pochod deštným pralesem za horskými gorilami. Po náročném treku si pojedeme odpočinout k jezeru Bunyonyi. Jen pár desítek kilometrů nás dělí od „Švýcarska východní Afriky“ Rwandy. Míříme k jezeru Kivu do rezervace Gishwati, kde žijí další primáti, šimpanzi. Velmi zajímavá je navštěva muzea genocidy v Kigali, kterým budeme projíždět cestou do národního parku Akagera. Odtud již není daleko do jednoho z nejslavnějších parků v Africe – tanzanijského Serengeti, kde budeme kempovat dva, nebo tři dny a po vzoru migrujících pakoňů přejedeme do navazující keňské rezervace – Masai Mara. Odtud pojedeme prašnými cestami k jezeru Naivasha a dále do Nairobi.

Národní parky a rezervace, které navštívíme:

Kakamega Forest ,Lake Mburo, Queen Elisabeth, Ishasha - stromoví lvi, Bwindy - horské gorily, Gishwati - šimpanzi, Akagera ,Serengeti, Masai Mara.

Přesný itinerář dodáme na vyžádání.

Comments are closed.