Tak trochu jiné cestování.
Chcete-li poznat tu pravou Afriku, a ne se jen válet u bazénu v hotelovém komplexu, tak doporučuji jet s CK UNZIP.
Petra a Pavel Fedorkovi jsou skvělí společníci i průvodci a dokáží naplánovat cestování dle vašeho přání.
Strávil jsem s nimi úžasných 14 dní. Program byl tak nabitý, že mi cestování po Keňi připadalo jako bych tam byl měsíc. Spaní ve střešním stanu je pěkné dobrodružství, ale s pohodlím jako doma. V noci slyšíte zvuky Afriky. Kempujete u jezera Naivasha a při večerním posezení u ohně pozorujete pasoucí se hrochy – to je neopakovatelné. Navíc jízda kultovním vozidlem Land Rover (s vozem této značky brázdil Afriku G.Adamson) ještě umocní vaše zážitky z cestování.
Navštívili jsme úžasné lokality, NP Masai Mara. Pokud tuto rezervaci člověk spatří na vlastní oči, pak teprve vidí tu obrovskou rozlohu s nekončícími horizonty a spoustu divokých zvířat. Viděl jsem zde skoro vše – od ledňáčka, přes lvy až po slony. Pro každého fotografa něco neskutečného.
Další NP Ol Pejeta je zase trochu z jiného těsta, viděl jsem nosorožce ze Dvora Králové a mohl si také pohladit a nakrmit slepého ochočeného nosorožce Baraku. Nocování uprostřed národního parku je ten pravý adrenalin. Všechny vaše smysly jsou neustále ve střehu. Kolem vás jsou divoká zvířata, jako ve filmu. Usínáte za lehkého lvího řevu……….
Kdo má rád hustou zeleň, kopce a vyšší nadmořskou výšku, pro toho je NP Aberdare tím pravým. Chvílemi si připadáte jak někde v pralese v KONGU, pak zase v bambusovém háji někde v Číně a nakonec vás ohromí pampa Jižní Ameriky v nadmořské výšce 3000 mn/m. I v této výšce potkáte slony a pochod k vodopádům prověří váš dech i fyzičku. Opět nocování v NP, v noci zima 4,2°C a ráno úžasný východ slunce, které vrhá měkké oranžové světlo na tu nádheru kolem vás.
Kdo viděl film „Vzpomínky na Afriku“ ,zná jméno Karen Blixen. Na předměstí Nairobi jsme navštívili její dům – nyní muzeum. Návštěvu  bych doporučil jako povinnou a ještě si zajděte na dobré Curry do „Karen Blixen cofee garden“.
Určitě každý z nás zná příběh lvice Elsy od Joy Adamsonové. Navštívili jsme „Elsamare centrum“, dům Adamsonových u jezera Naivasha. Prohlédněte si jejich muzeum a dejte si třeba kávu v jejich obývacim pokoji u krbu, posedět můžete v nádherné zahradě s výhledem na jezero a kolem vás budou poskakovat Guarézy pláštíkové. Naprostý balzám a pohoda pro vaši duši i nervy evropana.
Kdo miluje slony jako já, musí navštívit sloní sirotčinec „Sheldrick Wild life Trust“. Ještě nikdy jsem nebyl tak blízko tlustokožců a tady jsem si hladil sotva měsíční sloní baby.
Na cestě jsme se stravovali tak, že Petra jako šéfkuchařka dokázala v polních podmínkách připravit výtečné pokrmy např. špagety bolognese. Večer na ohni jsme grilovali samé dobroty a popíjeli lahodná Jihoafrická vína.
Mohl bych donekonečna líčit, co vše jsem prožil a viděl, ale to se nedá všechno popsat. Vřele doporučuji tuto dovolenou, pokud jste dobrodružnější povahy, rádi poznáváte nekonvenční věci a chcete-li poznat zcela odlišné kultury.