Destinace

africa-map

Afrika

Afrika, druhý největší kontinent světa, je pestrou směsicí kultur a náboženství, a také kolébkou lidsta.
Žádný jiný světadíl nenabízí tak rozmanitý biotop, jako právě Afrika. Největší, či nejstarší pouště světa, deštné pralesy, nebo savany plné zvěře. Nejvyšší hora tohoto kontinentu, jejíž vrcholek je pokryt ledem a sněhem, leží jen pár kilometrů od rovníku. Ohromná stáda slonů, smečky lvů, či samotářské nosorožce nikde jinde na světě nenajdete. Cestovat napříč Afrikou, je jako studovat antropologii. Expediční putování, které Vám nabízíme, je návratem ke kořenům lidstva. Černý kontinent má mnoho tváří. Představíme Vám zdejší kuchyni, zprostředkujeme setkání s místními lidmi - s námi Afriku neuvidíte, s námi ji zažijete.
Pojďme se společně pokusit vyvrátit slova expertky na komunikaci Miriam Meckel, která současnou generaci nazývá „otupělými digitálními lidmi, kteří už ani neznají zpěv ptáků a ztratili kontakt se skutečným světem“.

Během našich expedic si odpočinete od civilizace - místo večerního sledování televize budeme koukat do ohně, na oblohu plnou hvězd a poslouchat nefalšované zvuky divočiny. V Africe se odpradávna cenilo umění vyprávění příběhů, a to jak skutečných, tak těch smyšlených. V průběhu věků se rozdíly postupně smazávají.