Safari na míru

Nabízíme exkluzivní safari po východní Africe. Každá výprava je individuálně navržená podle specifických přání našich klientů. Cestujeme po námi plánovaných a osvědčených trasách, nebo plán a program vytváříme společně. Safari může trvat několik dnů, nebo mnoho týdnů a mít expediční charakter.

Legendární off road, Land Rover Defender, nám umožňuje být dlouhou dobu zcela nezávislí a zažívat tak dobrodružství uprostřed divoké přírody.

Náplní bývá pozorování zvěře v jeho přirozeném prostředí, fotografování, setkávání s místními lidmi a často i poznávání sebe sama. Naše vybavení a také zkušenosti nám umožňují trávit mnoho dnů i nocí uprostřed divoké přírody, v národních parcích a rezervacích.

Výpravy podnikáme expedičním vozem Land Rover, plně vybaveným na dlouhodobý pobyt v divočině . Každého safari se samozřejmě osobně účastníme a zajišťujeme tím exkluzivitu pouze dvěma klientům.

V současné době působíme v pěti zemích východní Afriky :
Keni
Tanzánii
Ugandě
Rwandě
Etiopii

Nabízíme však i uspořádání dlouhodobé expedice, a v tomto případě jsme schopni akční rádius rozšířit dle individuálních požadavků.

Podstatou našich expedic je nezávislost, poznávání netradičních míst, možnost úpravy itineráře v průběhu cesty. Snažíme se nikam nechvátat – čím více času Africe věnujete, tím štědřeji se Vám odmění! Pokud je to možné, nocujeme volně v divočině, nebo kempech. Většina národních parků disponuje jednoduchými neoplocenými tábořišti se základním vybavením, často však bez jakékoliv infastruktury. Trávíme tak dny i noci obklopeni zvěří a divokou přírodou. Vyprávění starých příběhů u večerních táboráků za řevu lvů a vytí hyen, tak má zcela mystický rozměr.

Čím jezdíme a létáme
Terénní automobil Land Rover Defender s trvalým pohonem všech kol a kompletní výbavou pro kempování nám umožňuje cestovat do odlehlých, divokých a panenských míst v srdci Afriky. Některé národní parky (např.Meru, Aberdare) jsou přístupné pouze automobilům s pohonem 4×4.

taboreni

Veškeré vybavení, oblečení, jídlo i vodu si vezeme s sebou. Defender se nám tedy stává domovem po celou dobu expedice. Nejdéle jsme byli na cestě nepřetržitě 7měsíců.

Vaše safari můžeme připravit tak, že velké vzdálenosti absolvujeme letecky, a to místními soukromými společnostmi, které disponují flotilou menších letadel. Této přepravy lze také využít při prodloužení Vašeho pobytu na plážích indického oceánu v Keni či Tanzánii.

letadlo

Ubytování
Na střešní zahrádce máme umístěny dva speciální stany včetně lůžkovin opatřené moskytiérou, jejichž rozložení a složení je otázkou několika minut.

Do expedice jsme samozřejmě schopni zařadit a různě kombinovat i jiné typy ubytování. Malé a luxusní lodge, nebo tradiční a neméně exkluzivní stanové kempy, které Vás přenesou do časů Joy Adamsonové a její lvice Elsy, nebo loveckých výprav Ernsta Hemigwaye.
Zde vám nabízíme odkazy na některé z nich:
Marawest
Elsaskopje
Ruahariverlodge
Finchhattons
Olpejeta
Sweetwaterscamp
Serenakilaguni
Bishangari

Ostatní informace
Očkování, zdravotní rizika, pojištění
Víza
Počasí
Fotografické vybavení